Jacques Houdek’ın Şarkısı “My Friend” Paylaşıldı!

 

Geçtiğimiz günlerde Hırvat ulusal kanalı HRT, ülkelerini 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek ismin Jacques Houdek olduğunu onaylamıştı…

Birçok kaynak bu haberi duyururken Jacques Houdek’in sonunda muradına erdiğini söyler. Bunun nedeni geçmişte Houdek’in 6 defa Hırvatistan ulusal finali Dora’da yarışmasıdır ve genellikle şarkılarını kendi hazırlamıştır.

Kanaldan yapılan bugünkü açıklamaya göre Jacques Houdek Kiev’de “My Friend” isimli şarkıyla ülkesini temsil edecek.

Geçen sene ülkesine yıllar sonra final heyecanını tattıran Nina Kraljic bildiğiniz gibi Hırvatistan’da The Voice yarışmasında tanınmıştı. Nina Kraljic ilk sezonu zaferle kapatırken ona koçluk eden isim Jacques Houdek olmuştu. İşte ikilinin düet performanslar turundaki Euphoria performansı:

Jacques Houdek’in Ulusal Final (Dora) Geçmişi

  • 2002- Carolija (13. sırada tamamladı)
  • 2003- Na krilima ljubavi (5. sırada tamamladı)
  • 2004- Nema razloga (4. sırada tamamladı)
  • 2005- Nepobjediva (4. sırada tamamladı)
  • 2006- Umrijeti s osmjehom (15. sırada tamamladı)
  • 2011- Lahor (2. sırada tamamladı)

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir