Hollanda Temsilcisini Açıkladı: Waylon !

 

Hollandalı yayıncı kurumu AVROTROS, Waylon’un Hollanda’yı 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edeceğini açıkladı. Daha önce Waylon 2014 yılında Common Linnets üyesi olarak ülkesini temsil etmiş ve ülkesine 1975’ten bu yana en iyi sonucu kazandırmıştı.

Waylon, 2014’te şarkıcı Ilse DeLange ile bir araya gelerek The Common Linnets’i kurdu. Ilse ve Waylon genç yaşlarından beri birbirlerini tanıyorlar ve ortak müzik zevkleri taşıyorlardı. İkili ülkelerini Kopenhag’da temsil etmiş ve birinci yarı finalde 1., büyük finalde ise Conchita’nın ardından 2. olarak yarışmada büyük bir başarıya imza atmışlardı.

Yarışmadan sonra gruptan ayrılarak solo kariyerine devam eden Waylon, yarışmanın hemen ardından kariyerindeki üçüncü albümüne (Heaven After Midnight) imza atmıştı. Geçtiğimiz yıl dördüncü albümünü paylaşan sanatçı ülkesinde uzun süre bir numaradaki yerini korudu. Sanatçı bu sene Lizbon’da seslendireceği şarkıyı ileri bir tarihte takipçilerinle paylaşacak.

Diskografi – Stüdyo albümleri

Wicked Ways (7 Ağustos 2009)
After All (3 Kasım 2011)
Heaven After Midnight (Eylül 2014)
Seeds (18 Kasım 2016)

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir