Hovig Kıbrıs’ı Temsil Edecek! Peki Kimdir Hovig?

 

Bu yıl temsilcisini ilk belirleyen ülke Kıbrıs oldu. Bu yıl ülkeyi Hovig temsil edecek! Peki Hovig kimdir?…

Son günlerdeki dedikoduların ardından Hovig’in Kıbrıs’ı temsil edeceği resmi olarak Eurovision’un Youtube kanalı üzerinden ilan edildi. Temsilcisini bu yıl iç seçimle belirleyen Kıbrıs Televizyonu CyBC geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Thomas G:son imzalı bir şarkı ile Kiev’e geliyor.

Hovig Kimdir?

3 Ocak 1989 Lefkoşa doğumlu Ermeni asıllı bir Kıbrıslı olan Hovig Demirjian müziğe 6 yaşında aldığı gitar dersleriyle başlamıştır. Ardındna Lefkoşe Üniversitesi’nde jazz eğitimi almıştır. 2009 yılında X-Factor Yunanistan’a katılan Hovig Eurovision’dan tanıdığımız Ivi Adamou ve Elefteria Elefteriou’nun bulunduğu yarışmayı 7. sırada tamamlamıştır. Daha önce Kıbrıs’ın 2010 ve 2015 yıllarında Eurovision seçmelerine katılmıştır.  2010 yılında katıldığı ulusal finali “Goodbye” şarkısıyla 4. sırada tamamlamıştır.

Hovig’in temsilci olarak açıklanmasının ardından kendisi şu gönderiyi paylaştı:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir