İngiltere Vize Vermedi Konser İptal Oldu

 

2014 yılında Danimarka’nın başkenti Kopenghag’ta gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi Conchita Wurst’un vereceği konser iptal edildi…

Avusturya’ya yıllar sonra galibiyeti getiren Conchita’nın İngiltere’de “Edinburgh International Festival” kapsamında gerçekleştireceği konser iptal edildi. Şarkıcı sosyal medya hesabından konserin iptal edildiğini böyle duyurdu:

Konserin iptal nedeni ise Conchita’ya eşlik edecek olan Suriyeli gruba vize verilmemesi olarak açıklandı. Amjad Khaboura, Noor Eli Khoury ve Almonther Alshoufi’den oluşan 2 yıldır Avusturya’da yaşayan “Basalt” İngiltere’den vize alamayınca Conchita şu açıklamayı yaptı:

Bu farklı ülkelerde yeni bir hayata başlayan kişileri kapsayan bir projeydi. Eğer Basalt orada olmazsa bu gerçekten çok tuhaf ve bir o kadar saçma bir durum olacak. Bu nedenle gelmiyorum.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir