İrlanda basınından olan Irish Daily Mail‘in  bugün yayımladığı habere göre İrlanda temsilcisi bugün RTE kanalında yayınlanacak  Late Late Show adlı televizyon kanalında duyurucaktı ancak resmi açıklamadan önce isim çoktan duyuldu: Brendan Murray 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesini temsil edecek isim oldu.

Son yıllarda alınan başarısız sonuçlar ardından İrlanda cephesi bu sene farklı bir seçim formatınla temsilcisini belirledi. Bugün gazetede yayımlanan habere göre bu sene İrlanda temsilcisini belirlemesi adına Louis Walsh yetkilendirildi. Louis, birkaç ay önce RTE tarafından ziyaret edildi ve önümüzdeki yılki şarkı yarışmasıyla İrlanda’ya rehberlik etmek isteyip istemediğini sordu. Görevi kabul eden Walsh şarkı ve şarkıcı seçimi konusunda tüm yetkilere sahip oldu.

Louis değerlendirmeleri sonucunda 20 yaşındaki Brendan Murray’ı seçti. Brendan Murray, Louis Walsh önderliğinde popülerlik kazanmış Hometown grubunun bir üyesi. Genç sanatçı Eurovision ile ilgili duygularını bu şekilde anlattı: “Dünyadaki en büyük müzik yarışmasında İrlanda’yı Kiev’de temsil edeceğim için onuluyum ve heyecanlıyım.Bunu sabırsızlıkla bekliyorum. 1996 yılında doğdum ve o yıl İrlanda’nın son birinciliğini kazandığı yıldı. Umuyorum bu bana şans getirir. Ama her şeyden önce Eurovision sahnesinde her şeyimi ortaya koyabileceğim bir şarkı bulmak için heyecanlıyım.”

Brendan bu gece yayınlanacak Late Late Show’da resmi olarak duyurulacak ve John Logan’ın Eurovision’da zafer kazandığı Hold Me Now şarkısını seslendirecek.