İspanya Manel Navarro ile Kiev’de Olacak

 

Objetivo Eurovisión 2017 adlı İspanya ulusal finali gala gecesi biraz önce Madrid’te tamamlandı. Gecede zafere ulaşan Manel Navarro ülkesini 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Do It For Your Lover şarkısıyla teslim etme hakkını elde etti.

Jaime Cantizano tarafından sunulan gecede geçmişte İspanya’yı yarışmada teslim etmiş Barei, David Civera ve Karina gibi başarılı isimler özel konuk olarak sahne aldı. Kazanın yüzde elli halk yüzde elli jüri oyu ile belirlendiği gecede aşağıda isimleri yazan altı isim yarıştı. İlk sırada performansını sergileyen Manel gece sonunda kazanan isim olarak ilan edildi ve sonuç birçok fan açısından sürpriz olarak nitelendirildi.

  1. Manel Navarro – Do It For Your Lover
  2. LeKlein – Ouch!! Written
  3. Paula Rojo – Lo Que Nunca Fue (What it never was)
  4. Mario Jefferson – Spin My Head
  5. Maika Barbero – Momento Crítico (Critical Moment)
  6. Mirela – Contigo (With You)

Not: Gece sonunda Manel ile Mirela aynı puanı almıştır ancak jüri oylamasında daha çok puan elde eden Manel İspanya’yı teslim etme hakkı kazanmıştır.

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir