İspanya: Operación Triunfo Finali Bu Gece

 

İspanya’nın 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek şarkı ve ismi belirleyeceği Operación Triunfo‘da artık sona gelindi. Bu gece İspanya Lizbon’a kimi göndereceğini belirleyecek…

Operación Triunfo‘da kazanan tamamen izleyici oyları ve 2 aşamalı olarak belirlenecek. İlk aşamada yarışan 9 şarkı 3’e düşürülecek. 2. aşamada ise 3 şarkı arasında oylama yapılarak İspanya’yı Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek isim belirlenmiş olacak. Ancak bu süreçte jüride yer alan isimler yalnızca yorumlarıyla katkıda bulunacaklar. Jüride bulunacak isimler: Luisa Sobral, Victor Escudero, Manuel Martos ve Julia Varela. Roberto Leal ise sunuculuk görevini üstlenecek.

Gecede 5 solo şarkı, 3 düet şarkı ve 1 grup şarkısı katılımcılar tarafından seslendirilecek. Yarışacak olan şarkılara buradan ulaşabilirsiniz.

Grup Şarkısı (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Tüm Katılımcılar, “Camina”
Solo Şarkılar (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Amaia, “Al cantar”
Alfred, “Que nos sigan las luces”
Aitana, “Arde”
Miriam, “Lejos de tu piel ”
Ana Guerra, “El remedio”
Düet Şarkılar (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Agoney and Miriam, “Magia”
Aitana and Ana Guerra, “Chico malo”
Amaia and Alfred, “Tu cancion”

Gecenin konukları arasında 2014 Eurovision Şarkı Yarışması‘nın galibi Conchita Wurst, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Salvador Sobral’ın kardeşi ve aynı zamanda şarkısının söz yazarı Luisa Sobral ile J Balvin var. 3 özel konuğa ek geçtiğimiz yıl İspanya’yı temsil eden Manel Navarro’nun finale katılması bekleniyor.

Operación Triunfo’yu Türkiye Saati ile 00.35 itibariyle buradan izleyebilirsiniz. Jury ESCape “Operación Triunfo” sonuçlarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir