İsrail 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nı Kimselere Bırakmadı

 

Dün 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘na ev sahipliği yapan Portekiz Devlet Televizyonu RTP ile toplantı yapan EBU bugün gelecek yılın ev sahipliğini üstlenecek İsrail Televizyonu KAN ile görüştü…

İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında 2019 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili detaylar üzerine konuşulduğu eurovision.tv tarafından doğrulandı.

Her yıl olduğu gibi 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nın nerede yapılacağı ve tarihleri detaylı görüşmeler ardından Eylül ayına kadar açıklanacak.

Tüm bunların yanı sıra bu yılın ev sahibi RTP ve EBU İsrail Televizyonu KAN‘ı ev sahipliği konusunda bilgilendirdi.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nın galibi “Toy” şarkısı ile İsrail’i temsil eden Netta olmuştu. Tarihinde 4. defa zaferi elde eden İsrail yarışmaya toplamda 1979 ve 1999 olmak üzere iki defa Kudüs’te ev sahipliği yaptı. İsrail’in önümüzdeki yıl yarışmayı yeniden Kudüs’te yapmak istemesi kimi çevrelerden tepki almıştı. Hatta yarışmanın İsrail’in Kudüs konusunda ısrarcı olması halinde başka bir ülkeye taşınacağı dedikoduları çıkmıştı.

Şu an itibariyle 2019 Eurovision Şarkı Yarışması için adı geçen şehirler: Kudüs, Haifa, Tel-Aviv ve Eilat.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir