İsrail: The Next Star’ın Favorisi Eurovision’da Yer Almayacağını Açıkladı

 

Israil’in Eurovision temsilcisini belirlediği “The Next Star” – 2019’da favoriler belli olmaya başladı. Geçtiğimiz hafta yarışmanın 30. bölümü tamamlandı…The Next Star’da yarışan “Shalva Grubu“nun durumu ise belirsizliğini koruyor. Grup provaların “kutsal cumartesi” olan “şabat”a gelmesinden dolayı yarışmada olamayacağını belirtmişti.

Grubun kazanması durumunda 2019 Eurovision Şarkı Yarışması sahnesinde nasıl yer alacağı ile ilgili çözüm bulmaya çalışan yapımcılar son bir haftadır bu konuya odaklanmış durumdalar. Sorunun çözümü için din bilimleri enstitüsü Zomet Araştırma Enstitüsü‘ne danışan ekip hamamlardan “cumartesi günü yapılacak provaların şabatı bozacaktır” şeklinde net bir cevap aldı.

Daha önce ünlü İsrailli sanatçı Omer Adam 2019 Eurovision Şarkı Yarışması ara şovunda sahne almayı provaların şabata gelecek olmasından dolayı kabul etmemişti.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir