İsrail Bu Gece Kararını Veriyor

 

Haftalardır devam eden İsrail’i bu yıl Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek ismin belirleneceği Rising Star for #Eurovision2017’de artık sona yaklaşılıyor…

İsrail’in temsilcisini belirleyeceği Rising Star for #Eurovision2017 Ocak ayı başında başında başlamıştı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen yarı final etabında 6 adayın yarıştı ve 4’ü gelecek hafta düzenlenecek final etabına katılma hakkını elde etti. Seçilen finalistler:

 1. Beatbox Element
 2. Diana Golbi
 3. Imri Ziv
 4. Julietta

Bu isimlerin ilk düelloda seslendireceği şarkılar:

 1. Beatbox Element – Hey mama (David Guetta)
 2. Diana Golbi – Euphoria (Loreen)
 3. Imri Ziv – Halo (Beyonce)
 4. Julietta – My number one (Helena Paparizou)

İkinci düelloda seslendirecekleri şarkılar:

 1. Beatbox Element – Human (Rag’n’bone Man)
 2. Diana Golbi – Purple rain (Prince)
 3. Imri Ziv – Because of you (Kelly Clarkson)
 4. Julietta – Shikorim me’ahava (Eden Ben-Zaken)

Finalistler arasında Nadav ve Hovi’nin voklistliğini yapam Imri Ziv var. İsrail’i bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu 4 isimden biri temsil edecek. İsrail Ulusal Finali’ni Türkiye saati ile 22.00’da başlayacak ve buradan izlenebilecek. Jüri olarak yer alan isimler: Harel Skaat, Keren Peles, Asaf Amdurski ve Static & Ben-El Tavori.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir