İşte 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Kullanılacak Grafik!

 

Şu anda provaları gerçekleştirilen 2018 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında birçok tüyolar gelmeye başladı. Yapboz parçalarını birer birer tamamladığımız şu günler de bir diğer ortaya çıkan detay yarışmada kullanılacak olan grafikler hakkında oldu.

Ulusal kanal RTP’nin yayımladığı bir haber videosunda grafiklerden kısa bir kesit paylaşıldı. Ama o küçük bir kesit bile ekran başında nasıl bir görüntüyle karşılaşacağımıza dair ipucu vermeye yetti.

Peki grafikler nasıl hazırlanıyor? Bu sorunun cevabı kolay olabilir ama hayata geçirmek gerçekten zor. Çok emek isteyen bir iş. Milyonların izlediği bir yarışma için gerçekten titiz bir çalışma gerektiriyor. Bazı yıllarda bir önceki yılda kullanılan grafiklerin bir sonraki yıla dizayn edilmiş hali kullanılabiliyor. Fakat geleneği devam ettirmeyen yıllar için ev sahibi ülke insanların gözüne hitap etmek için şüphesiz özenle çalışmak zorunda. Aşağıdaki videoda 2013 yılındaki devrim niteliğindeki grafiklerin nasıl hazırlandığına dair görüntüleri izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir