Bulgaristan yayıncı kurumu BNT geçen sene olduğu gibi bu sene de temsilcisini en son açıklayan ülkelerden biri olmayı tercih etti ve temsilcileri olarak Kristian Kostov ismini resmi olarak duyurdu ! Kristian sahnede Beautiful Mess’i seslendirecek.

Geçtiğimiz sene Poli ile başarılı bir sonuç elde eden Bulgaristan bu sene de şüphesiz yarışmayı ilk beş sırada bitirmek istiyor. Geçtiğimiz sene resmi hesapları ile “Biz dersimize iyi çalıştık.” diye iddialı bir açıklama yapan ulusal kanal bu sene temsilci olarak 2000 doğumlu olan Kristian’ı seçti. Annesi Kazak ve babası Bulgar olan genç şarkıcı ismini ilk kez 2014 yılında Rusya’nın The Voice Kids adlı yarışmasında duyurdu ve finalinde yarışmaya hak kazandı. Dahası o yarışmada koçluğunu 2008 Eurovision Şarkı Yarışması galibi Dima Bilan yapmıştı. Daha sonra şansını Bulgar yapımı X Factor yarışmasında denedi.

İki gün sonra doğum günü olan genç şarkıcı temsilcilik hakkının kendisine verilmesini geçmişte hayal bile edemeyeceği bir doğum günü hediyesi olarak görüyor.

Kristian Kostov: Geçen Kasım ayında, bu yıl ya da sonraki Eurovision için bir şarkı gönderme fikriyle besteci Borislav Milanov ile çalışmaya başladım. Gerçekten esinlenerek hissettiğim bir şarkı oldu “Beautiful Mess”. Bir sanatçı olarak kendimi bulmaya çalışıyorum ve aslında bu derin bir anlam taşıyan ilk şarkım. Ben çok seviyorum. Gelecek için vizyonum  mantıklı projeler yapmak, bu yüzden benim için bu doğru yönde bir adım oldu. Bunun yanında, hayranlarım beni geçmiş projelerimden farklı bir ışıkla görecek, bu yüzden onların tepkilerinin neler olacağını göreceğim için gerçekten heyecanlıyım.