İşte EBU’nun Rusya Kararı !

 

Dün gece gerçekleşen skandalın ardından EBU, Rusya kararını bugün yayınladığı yazıyla açıkladı! Karara göre kayıtları sızdıran jürinin oylaması geçersiz sayılacak ve jüri takımından çıkarılacak.

Böylelikle Rusya adına yarı finalde jüri oyları 4 farklı kişi tarafından belirlenmiş olacak, ancak ulusal yayıncı RTR final gecesi için yedek jürilerden seçim yapacak ve final oylamasında 5 jüri görev alıcak. Böylesine bir ifşanın yaşanmasının ardından EBU’nun bundan sonraki seneler için ne gibi sıkı kurallar getirilecek merak konusu.

Sorumlu şahsı jüri kadrosundan çıkaran RTR sonrasında Hollanda ve Ermenistan  yayıncı kuruluşları olan AVROTROS ve  AMPTV’den özür dileklerini iletti.

Peki dün Rusya’da neler yaşanmıştı, hatırlamak için tıklayınız

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir