Geçtiğimiz yıl tarihinde ilk defa yarı finali geçemeyerek final yüzü göremeyen Rusya 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda çok iddialı bir isimle “Sergey Lazarev” ile gideceği dedikoduları başlamış ve ardından bu haber doğrulanmıştı…

Haberin doğrulanmasının ardından televizyon programına konuk olan Sergey Lazarev 2019 Eurovison Şarkı Yarışması ile ilgili yalnızca genel bir çerçeveden bahsetmişti.

Bugün ise Sergey’in Tel Aviv’de düzenlenecek olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Rusya adına söyleyeceği şarkı paylaşıldı. Sergey Tel Aviv’de “Scream” şarkısıyla Eurovision sahnesinde olacak.

Besteci Dimitris Kontopoulos şarkının Moskova Senfoni Orkestrası ile çalınarak Mosfilm Music Studio’da kaydedildiğini belirtmişti. “Dream Team” ile çalışan Sergey Lazerev’in şarkısının diğer bir bestecisi ise Philipp Kirkorov. Sahne şovunu hazırlayacak isim ise Fokas Evangelinos.

Sergey Lazerev İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen 2016 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkesini “You Are the Only One” şarkısıyla temsil ederek Ukrayna ve Avustralya’nın ardından yarışmayı 491 puanla 3. sırada tamamlamıştı.

Sergey Lazarev “Scream” şarkısıyla 2019 Eurovision Şarkı Yarışması 2. Yarı Finali‘nin 2. yarısında yarışacak.

İşte sözler: “Scream

No I can’t stay here longer
You cannot make me cry
So, I will leave you to wonder
What will become of our lives

I’ll swallow hard
Fall apart
Break and bleed but
You won’t see

Tears won’t fall
While pride stands tall
Maybe they can’t be heard or seen
But tears aren’t quiet things

They scream
They scream

Though my throat is on fire
My eyes will be liars
And they’ll try to stay drier
Until you turn away

I’ll swallow hard
Fall apart
Break and bleed but
You won’t see

Tears will fall
I hear them all

They scream
They scream

Not so silent and innocent
Acid rain from your finger prints
Echoes rivers of loneliness
Hitting the walls of my heart

 

2019 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify‘da “Eurovision Song Contest 2019” listemizden bu yılın tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz: