İsveç Eurovision’dan Sonra Türkvizyon’da da Atağa Geçti

 

Bu sene Aralık ayında düzenlenmesi beklenen Türkvizyon Şarkı Yarışması’na İsveç geçtiğimiz günlerde katılacağını açıklamıştı. Bugün de şarkıcı ve şarkı ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

İsveç’i Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Arghavan temsil edecek. İran doğumlu olan sanatçı uzun süredir İsveç’te yaşamını sürdürüyor. Şarkısının adı “Dirçeliş” ve şarkının tamamı Azerbaycan Türkçesi (Azerice) dilinde seslendirilecek.

inspired-2014-10-arghavan-main

Şarkının bestecileri ise Eurovision’a çok yakın olan fanların Eurovision’un besteci ikizleri olarak bildikleri “Ylva ve Linda” kardeşler oldu. 2013’ten bu yana 11 ülkenin ulusal finaline 30’dan fazla şarkı gönderen Ylva&Linda kardeşler Eurovision Şarkı Yarışması’na henüz şarkı gönderememiş olsalar da Türkvizyon’da kendi ülkeleri adına şarkı gönderdiler.

Geçtiğimiz aylarda Ylva&Linda kardeşlerle yaptığımız röpörtajda Türkvizyon Şarkı Yarışması için şarkı yapmak istediklerini bizimle paylaşmışlardı. Röpörtajın detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Ylva ve Linda kardeşlere ve Arghavan’a ESCape News ailesi olarak başarılar diliyoruz.

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir