İsveç Ukrayna’ya Yardım İçin Hazır

 
 
Son günlerde fanların ilgi odağı olan ev sahibi şehir krizi diğer ülkelerin de gündemine oturuyor. Bugün basına yansıyan haberlere göre İsveç organizasyon deneyimlerini Ukrayna ile paylaşmaya hazır.
 
Bu durum Ukrayna’daki İsveç büyükelçisi Martin Hagström tarafından Ukrayna dışişleri bakanlığı basın servisine iletildi. Dışişleri bakanı Elena Zerkal, büyükelçinin mesajının kopyasını aldı ancak henüz bir geridönüş alınamadı.
 
2016 Eurovision Şarkı Yarışması finalinin ardından Ukrayna Kültür Bakanı Yevhen Nischuk İsveç’e ziyarete gitmiş ve İsveç Kültür ve Demokrasi Bakanı Alice Bah Kuhnke ile görüşmüştü. İsveçli bakan Ukrayna zaferini kutlamış ve 2017 Eurovision Şarkı Yarışması için kapsamlı bir yardımda bulunabileceklerini önermişlerdi.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe