İsveç: Yorumcular ve Oyları Sunacak İsim Belli Oldu

Sanna Nielsen
 

İsveç Televizyonu SVT 2018 Eurovision Şarkı Yarışması için görevlendirdiği yorumcuları ve oyları sunacak ismi paylaştı. Bu yıl Lizbon’da yorumcu koltuğunda deneyimli isimler olacak…

Kanaldan yapılan açıklamaya göre Viyana’da yapılan ve ülkenin zaferle döndüğü 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nı yorumlayan isimler bu yıl yeniden görevlendirildi.

Bu isimler fanların yakından tanıdığı Edward af Sillen ve Sanna Nielsen.

Edward bilindiği üzere Melodifestivalen ve Eurovision’da metin yazarlığı görevinin yanında 2015’te yorumcu koltuğunda yer almıştı.

Sanna Nielsen ise ülkesini 2014 yılında Kopenhag’ta temsil etmişti. Bunu yapabilmek için ise tam 7 kez Melodifestivalen’e katılmıştı.

İsveç’in bu yıl oylarını sunacak isim ise bu yıl Melodifestivalen’de yarışan ve aynı zamanda Benjamin Ingrosso’nun yakın dostu olan Felix Sandman.

Malin Olsson ise “Eurovision Studio” programı ile hafta boyunca Lizbon’da yaşananları izleyiciye aktaracak.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir