İsviçre 670 Şarkı Arasından 6 Aday Şarkıyı Belirledi!

 

İsviçre’nin Delegasyon Başkanı Reto Peritz şarkı seçim sürecinde değişikliğe gidildiğini açıkladı…

Reto Peritz bu yıl için gönderilen 670 şarkıyı 20 kişilik jürinin teker teker dinlediğini ve  şarkılar üzerinde 2-3 tur konuşulduğunu belirtti. Buna göre İsviçre’nin Eurovision şarkısı olmaya aday 6 şarkı belirlendi. Yine Reto Peritz’in ifadesine göre şarkılar farklı isimler tarafından seslendirilerek en iyi taşıyacak kişiler bulunmaya çalışıldı. Şarkılar hakkında bilginin Aralık ortasında kamuoyu ile paylaşılması planlanıyor.

Buna göre bu yıl 4 Şubat’ta yapılacak olan ESC 2018 – Entscheidungsshow’da 6 sanatçıyı izleyeceğiz. Hangi sanatçının hangi şarkı ile yarışacağı ise Ocak ayının 2. haftasında paylaşılacak. 

 

Delegasyon jürinin kararından ve şarkıların kalitesinden oldukça memnun. 20 kişiden oluşan jüri büyük bir özenle çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yıl seyirciye gerçekten tarz ve ses olarak her açıdan farklı 6 şarkı sunacağız. Bazı şarkıları kimin seslendirmesi gerektiği gerçekten hemen şekillendi. Ancak bazı şarkılarda durum öyle olmadı. Defalarca farklı kişilere seslendirerek üzerinde kafa yorduk. Sonuç olarak 6 sesten ve şarkıdan çok mutluyuz. ESC 2018 – Entscheidungsshow’u sabırsızlıkla bekliyoruz. Kazanan halk oyu ve uluslararası jürinin oyu ile belirlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: ESCKaz

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir