İsviçre’nin Delegasyon Başkanı Reto Peritz şarkı seçim sürecinde değişikliğe gidildiğini açıkladı…

Reto Peritz bu yıl için gönderilen 670 şarkıyı 20 kişilik jürinin teker teker dinlediğini ve  şarkılar üzerinde 2-3 tur konuşulduğunu belirtti. Buna göre İsviçre’nin Eurovision şarkısı olmaya aday 6 şarkı belirlendi. Yine Reto Peritz’in ifadesine göre şarkılar farklı isimler tarafından seslendirilerek en iyi taşıyacak kişiler bulunmaya çalışıldı. Şarkılar hakkında bilginin Aralık ortasında kamuoyu ile paylaşılması planlanıyor.

Buna göre bu yıl 4 Şubat’ta yapılacak olan ESC 2018 – Entscheidungsshow’da 6 sanatçıyı izleyeceğiz. Hangi sanatçının hangi şarkı ile yarışacağı ise Ocak ayının 2. haftasında paylaşılacak. 

 

Delegasyon jürinin kararından ve şarkıların kalitesinden oldukça memnun. 20 kişiden oluşan jüri büyük bir özenle çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yıl seyirciye gerçekten tarz ve ses olarak her açıdan farklı 6 şarkı sunacağız. Bazı şarkıları kimin seslendirmesi gerektiği gerçekten hemen şekillendi. Ancak bazı şarkılarda durum öyle olmadı. Defalarca farklı kişilere seslendirerek üzerinde kafa yorduk. Sonuç olarak 6 sesten ve şarkıdan çok mutluyuz. ESC 2018 – Entscheidungsshow’u sabırsızlıkla bekliyoruz. Kazanan halk oyu ve uluslararası jürinin oyu ile belirlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: ESCKaz