İveta: “Diskalifiye edilmek umrumda bile değildi”

 

Geçen hafta Alman Televizyonu NDR’nin soundcheck programına katılan İveta 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda yaşanan bayrak kriziyle ilgili konuştu…

2016 yılında Stockholm’de Ermenistan’ı temsil eden İveta hatırlanacağı üzere yasaklı bayraklar listesinde olan Karabağ bayrağı ile greenrooma girmiş ve kameralara poz vermişti.

Ardından EBU’nun bu konuyla ilgili ne yapılacağı merak edilmiş ve diskalifiye edilme iddiaları konuşulmaya başlamıştı. Ancak bunun ötesinde merak edilen şey İveta’nın bu hareketi kendi isteğiyle mi yoksa delegasyonun baskısıyla mı yaptığı olmuştu.

NDR’nin programına katılan İveta o hareketini şu şekilde açıkladı:

O dönem Karabağ’da yaşanan olaylardan dolayı oldukça üzgündüm. Ülkem üzgündü. Orası bir şarkı yarışması biliyorum. Ancak ben halkı temsil ediyorum. O an kimse beni zorlamadı kendi isteğimle bayrakla poz verdim. Diskalifeye edilmem benim için ikinci sıradaydı. Bir an olsun düşünmedim. Sanatçı bile olsam benim görüşlerim var.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir