2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda İzlanda’yı “Hatrið mun sigra” şarkısıyla temsil etmeye hazırlanan Hatari Grubu çok konuşuldu ve tartışıldı. Peki grubun akıbeti ne olacak? Yarışmadan diskalifiye edilecek mi? Konuyla ilgili açıklama delegasyonun kendisi tarafından yapıldı…

RÚV’un program yöneticisi Skarphéðinn konu ile ilgili şunları söyledi:

Şu durumda endişelenmeye hiç gerek yok. Geçtiğimiz günlerde oldukça iyi temaslarda bulunduk. Amacımız yarışmada alabileceğimiz en sonucu almak. Yarışmadan diskalifiye edilebilmek için gerçekten büyük bir çaba harcamak gerekli diye düşünüyorum. Geçmişte bunun örneklerini hepimiz gördük. Grupla birlikte yarışma kurallarını gözden geçirdik ve sorun yaratabilecek bir şey görmedik. Finale çıkarak 18 Mayıs’ta iyi bir sonuç almaya odaklanacağız. Sosyal medya üzerinde devam eden bir tartışmaya resmi kanallarla bir yanıt vermeye gerek yoktur.

İzlanda Delegasyon Başkanı Felix ise şunları ekledi:

Grup programlara bir süre katılmama kararı oldu. Bu kararı doğru buluyorum. Dünkü toplantıda enine boyuna tartışılmıştı. Eurovision için hazırlıklara konsantre olmak istiyorlar. Haftaya EBU’ya hazırlıklarla ilgili bir bilgi vermemiz gerekli (Sahneleme ile ilgili). Bu nedenle bizim ve grup için önemli.

İzlanda 2019 Eurovision Şarkı Yarışması 1. Yarı Finali‘nin 2. yarısında sahne alacak.
2019 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify‘da “Eurovision Song Contest 2019” listemizden bu yılın tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz:

Kaynak: ESCKAZ