Jamala Jüri Koltuğunda!

 

Geçtiğimiz sene ulusal finali kazanarak İsveç’te ülkesine birinciliği getiren Jamala, geçen sene karşısında soğuk terler döktüğü jüri koltuğunda bu sene kendisi yer alacak.

Alınan son habere göre Ukrayna ulusal finalinde kazanan ismi belirlemede rol alacak üç jüriden ikisi belli oldu; Jamala ve  Konstantin Meladze. Üçüncü ismin daha sonra açıklanacağı jüri kadrosunda bulunan  Konstantin Meladze geçen sene de aynı koltukta oturmuştu. Fakat ona eşlik eden isimler 2004 Eurovision Şarkı Yarışması kazananı Ruslana ve 2007 Şarkı Yarışması’nda ikinciliği elde eden  Andrei Danilko idi. Jamala ise yarı finalde jürilerden tam puanı almayı başarmış ancak finalde en yüksek ikinci puanı alabilmişti.

Konstantin Meladze ukraine eurovision ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca bu sene yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Ukrayna, ulusal finali ön seçimlerinde yer almak isteyen sanatçılardan başvurular almaya başladı. STB ve UA:Pershiy kanallarının ortaklaşa gerçekleştireceği seçmelere katılmak isteyen sanatçılar başvurularını değişik yollarla ve değişik kategorilerde gerçekleştirebilecekler.

Ukrayna Ulusal Finali Ayrıntıları

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir