JESC 17: Çocuklar İlk Provalarını Tamamladı!

 

2017 Junior Eurovision Şarkı Yarışması’na katılan on altı ülke temsilcisi, Tiflis Olimpiyat Sarayı’nda devam etmekte olan sahne hazırlıklarında ilk provalarını tamamladılar. Yarışma pazar günü!  
Geçtiğimiz sene yarışmanın birincisi Gürcistan temsilcisi Mariam Mamadashvili olmuş ve ülkesine ev sahiğliğini getirme başarısına ulaşmıştı. Bu sene ise Gürcistan ev sahibi ülke olarak katılımcı diğer on beş ülke temsilcisine ve bizlere kapılarını açacak. Bu katılımcı ülkelerden Portekiz, 2007 yılından sonra ilk kez izleyeceğimiz ülkelerden olurken, katılım kararında bu sene Eurovision’a ev sahipliği yapacak olması birincil neden olarak gösterilebilir. Bulgaristan ve İsrail ise seneler sonra bu plartfomda yer almayacak iki ülke olarak dikkat çekiyor. Bu senenin sloganı ise: Shine Bright.

On altı ülke temsilcisi dün başlayan provalarla birlikte ilk defa sahne ambiyansını yaşama imkanı buldu. Birbirinden renkli görüntülerin olduğu provalarda, küçük sanatçılar pazar günü izleyeceğimiz sahne şovlarına büyük bir heyecanla çalışmaya devam ediyorlar.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlk provalarda – Eurovision Şarkı Yarışması’nda da olduğu gibi – teknik ekip ve ülke delegasyonları daha çok ses ve kamera açıları üzerinde odaklandılar ve sorunlara çözüm getirmeye çalıştılar.

Pazar günü bu güzel şarkıların sunum görevini ise Helen Kalandadze ve Lizi Japaridze üstlenecek. Bu isimlerden Helen Kalandadze, 2010 yılında Gürcistan temsilcisi Sofia’nın geri vokali olarak sahnede bulunmuştu. Lizi ise 2014 yılında ülkesini Malta’da gerçekleştirilen JESC’de temsil eden isim olmuştu. Yıllar sonra aynı plartforma sunucu olarak geri dönüyor.

Avrupa Yayın Birliği tarafından onaylanan 2017 Junior Eurovision Şarkı Yarışmasının sahne sırası aşağıdaki gibi:
Kıbrıs
Polonya
Hollanda
Ermenistan
Belarus
Portekiz
İrlanda
F.Y.R. Makedonya
Gürcistan
Arnavutluk
Ukrayna
Malta
Rusya
Sırbistan
Avustralya
İtalya

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
60 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe