Eurovision severlerin Eurovision özlemini dindirmek için deyim yerindeyse bağrına bastığı JESC sezonu yaklaştı. Şarkılar açıklandı, sahne açıklandı ve önümüzde yarışma … Biz de ekipçe JESC sahnesi hakkında fikirlerimizi söyleyelim dedik:

Sahne her ne kadar son dakika açıklansa da Malta’nın çok iyi işler başardığı ortada. Buradan Malmö’deki organizatörlere sesleniyorum: Sahne görün. Gerek arkadaki ledler gerek catwalklarıyla çok hoş bir sahne bizi bekliyor. Tabiî ki asıl gerçekler yarışma gecesi ortaya çıkacak.
Gelelim ekibimizin yorumlarına:

Özge:”Jesc sahnesi için fazlasıyla Eurovisionluk duran bir sahne olsa da, bu işin fazlasıyla ciddiye alınacağına dair bir işaret de olabilir bence. Catwalk fikri hoşuma gitti gerçekten. Hollanda’da da yapılmıştı, daha doğrusu yapılmaya çalışılmıştı çünkü sahne önü gibiydi. Bu sefer Catwalklar daha belirgin ve işlevli olacak gibi gözüküyor. Led ekranların yerleşimleri ve logoyla olan bağıntıları ise fazla hoş duruyor. Bir de bitmiş hâliyle görürsek daha da iyi bir fikre sahip olabiliriz. Ama şu anlık ilk izlenimlerim iyi yönde.”

Egemen:” Yarışmanın logosuna bağlı olarak oluşturulan üçgen şeklindeki yan ekranlar dahiyane. Her ne kadar, sahnenin önündeki iki podyum; Bakü Kristal Arena’daki sahneyi andırsa da, JESC 2014 sahnesi muazzam.”