JESC Starı Bella Paige ‘The Voice’ Finalinde Yarıştı

 

2015 Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesi Avustralya’yı My Girl adlı şarkısıyla temsil eden genç sanatçı kariyerine yeni tecrübeler eklemeye devam ediyor. 

Avustralya’nın çocuk kategorisindeki ilk temsilcisi olarak tarihe geçen Bella Paige, tarihe geçecek bir başka sonuca daha imza attı. Ülkesinin popüler müzik yarışmalarından biri olan ‘The Voice’a katılan genç sanatçı sezonu ikinci olarak tamamladı. Final gecesinde 28 yaşındaki Sam Pery adlı rakibinin gerisinde kalan Bella, sahnede  The Greatest Love Of All ve Last Dance adlı şarkıları seslendirdi. Final heyecanını geride bırakan Bella Paige yarışmanın ardından hemen Changing adlı tekli çalışmasını yayınladı.

Hatırlanacağı üzere Bella Paige Sofya’da düzenlenen yarışmada ülkesini temsil etmiş ve aldığı 64 puanla sekizinciliği elde etmişti. Yarışmadan bir önceki sene ‘The Voice’ yarışmasının çocuklar kategorisinde yarışan Bella, o sene de sezonu ikincilikle bitirmişti. Birinciliği ise bir sonraki sene ülkesini JESC’de temsil eden Alexa elde etmişti.

Sizce Avustralya yayıncı kurumu SBS önümüzdeki senelerde Bella Paige ile şansını Eurovision’da tekrardan deneyebilir mi?

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir