Joe & Jake Meets With Lynda Woodruff!

 

 

We want to remind this funny moments  in capital of Sweden! United Kingdom representatives Joe & Jake goes on a tour around Stockholm with the EBU Spokesperson Lynda Woodruff!

 

 

Sarah Dawn Finer (born 14 September 1981) is a Swedish singer, songwriter and actress. Her father is of English heritage from theUnited Kingdom, her Jewish mother is from the United States, and she was born and raised in Sweden. As a student she attended the Adolf Fredrik’s Music School, a high profile song-and-chorus school in Stockholm, where she was also President of the students’ union. She is also known for playing Lynda Woodruff, the “official” spokesperson of the EBU in Melodifestivalen and the Eurovision Song Contest.

 

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir