Bugün temsilcisini ve şarkısını belirleyen bir diğer ülke ise Karadağ oldu. 2009 yılından sonra ilk kez geçtiğimiz yıl Montevizija adlı ulusal finali düzenleyen Karadağ, bu sene de aynı ulusal final sistemiyle temsilcisini belirledi.

Şarkı alımlarının bitmesinin ardından 5 kişilik jüri paneli şarkıları değerlendirmiş ve eğerlendirmelerin sonucunda 27 şarkı önce 10 şarkıya ardından ise 5 şarkıya düşürülmüştü. Bu seneki katılımcılar arasında Andrea Demirovic, Eurovision Şarkı Yarışması’nda 2009 yılında Just Get Out Of My Life adlı şarkı ile ülkesi adına yarışmış yarıfinalde 11.olarak elenmişti. Nina Petkovic ve Ivana Popovic ise geçtiğimiz sene ulusal finalde yarışmış fakat birinciliği Vanja Radovanovic’e kaptırmıştı. Ulusal finalde dikkat çeken bir başka detay ise 5 katılımcının 4’ünün kadın sanatçılardan oluşmasıdır.

  1. D-moll – Heaven – performans videosu
  2. Andrea Demirović – Ja sam ti san – performans videosu
  3. Monika Knezović – Nepogrješivo – performans videosu
  4. Ivana Popović-Martinović – Nevinost – performans videosu
  5. Nina Petković – Uzmi ili ostavi – performans videosu

Tüm katılımcıların performanslarının ardından ulusal finalin oylamasına geçildi. Finalde gecesinin oylaması iki turda yapıldı. İlk turda jüri ve televote oylamalarının harmanlanmasıyla belirlenen ilk iki sanatçı -D-moll ve Ivana Popović Martinović  ikinci tura yükselmeye hak kazandı. Daha sonra tekrar gerçekleştirilen halk oylamasının kazananını D-moll ülkesini 2019 Eurovision Şarkı Yarışmasın’da temsil etmeye hak kazandı. D-moll Mayıs ayında ilk kez birinci yarı finalde boy gösterecek ve finale yükselmek için mücadele edecek.