Kararsız Fanlara Kolaylık: #Eurovision Şarkılarını Sıralamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

 

Ülkeler açıklandıkça Eurovision şarkılarını yapmak oldukça zor bir iş. İnsan hem çileden çıkıyor hem de bazen hangi şarkı ya da şarkıları daha çok sevdiğine karar veremiyor. Misal son dakika açıklanan bir şarkı tüm listemizi alt üst edebiliyor…Benim genellikle kullandığım yöntem beğenmediğim şarkıları eleyip kalan favori şarkılarımı sıralamak. Sonra ise kötüleri kendi arasında sıralamak. Ancak bu yıl bu da çok zor yapılacak gibi duruyor. Çünkü ülke sayısı oldukça fazla.

Son 4 yıldır ise arkadaşım Gerry’nin geliştirmiş olduğu bir “Eurovision Sıralama Motorunu” kullanıyorum. Programın kullanımı oldukça basit; şarkıları daha doğrusu ülkeleri ikişerli olarak kıyaslıyor. Bu kıyaslamada favorinizi seçiyorsunuz. Ortalama olarak 150 tane bu şekilde ikili karşılaştırmaya cevap vermeniz gerekiyor. Sonuçta ise karşınıza sıralı bir liste çıkıyor!

Bahsettiğim “Eurovision Sıralama Motoru 2018″e buradan ulaşabilirsiniz. Bence denemeye değer.

Geçmiş Yıllar:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir