Kazakistan ilk Şarkı ve Temsilcisini Ulusal Finalle Seçti

 

Kazakistan tarihinde ilk olarak yer alacağı Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcisini düzenlediği ulusal finalle belirledi. Almaty Arena’da gerçekleştirilen ulusal finalde 10 yarışmacı sahne aldı. Kazanan isim ise halk ve jüri oylarıyla belirlendi. 

10 yarışmacı arasından, halk ve jüri oylarında en yüksek puana ulaşan on iki yaşındaki Daneliya Tuleshova ülkesini temsil etmeye hak kazandı. Daneliya sahnede Özinge sen adlı şarkısını seslendirecek.  Daneliya yetenek yarışmalarına çokta yabancı değil; 2017’de Ukrayna televiyonunda yayınlanan O Ses Çocuk yarışmasını kazanmıştı.

25 Kasım’da Belarus’un başkenti Minsk’de  en büyük kapalı alanı olan Minsk-Arena’da gerçekleşecek olan 16. Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması‘nda birçok ilkler yaşanacak. Katılım rekoru kırılan yarışma için ülkeler birbir şarkıcı ve şarkılarını açıklamaya başladı. Açıklanan diğer şarkıları buradan dinleyebilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir