Ermenistan’ın 2017 Eurovision temsilcisi, ülkenin kamusal yayın kuruluşu Ermenistan Kamu Televizyonu (AMPTV) tarafından yönetilen ve yaklaşık üç ay boyunca süren Depi Evratesil (Eurovision’a) adlı Ulusal final serüveninin bugünkü final gecesiyle belirlendi. Sonuçlara göre bu sene Artsvik Ermenistan için şarksını söyleyecek. Ekim ayında başlayan bu üç ay süren ulusal finalin son gecesi bu gece tamamlandı. Geçen yıllardan farklı bir formatla belirleyen Ermenistan’da üç boyunca görev alan jüri isimleri şu şekildeydi:

İlgili resim

 Aram MP3 – şarkıcı, şarkı yazarı, yönetmen, şovmen (2014 yılında Ermenistan’ı temsil etmişti.)
İnga Arşakyan – şarkıcı, şarkı yazarı (2009 yılında kardeşi Anuş ile birlikte temsil etmişti.)
Anuş Arşakyan – şarkıcı, şarkı yazarı (2009 yılında kardeşi İnga ile birlikte ve 2015 yılında Ermenistan’ı Genealogy grubunun üyesi olarak temsil etmişti.)
Essaï Altounian – şarkıcı, şarkı yazarı, müzik yönetmeni, oyuncu (2015 yılında Ermenistan’ı Genealogy grubunun üyesi olarak temsil etmişti.)
Hayko – Müzisyen, şarkıcı, şarkı yazarı (2007 yılında Ermenistan’ı temsil etmişti.)
Iveta Mukuçyan – şarkıcı, şarkı yazarı, model (2016 yılında Ermenistan’ı temsil etmişti.)

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı

Final gecesinde tüm adımları başarılı bir şekilde tamamlamış iki isim sahne aldı: Marta ve Artsvik. Ermeni halkının sms oyu ve Ermeni müzisyenlerin oylarıyla rakibini geride bırakan Artsvik ülkesini 62. Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil etme hakkı kazandı. Artsvik şarkısını ileri bir tarihte açıklayacak.

01.  Marta     –  Tele  10%  Jury 19%    Total= 29%
02. Artsvik   –  Tele  40%  Jury 31%    Total= 71%