Konfeti Yağmuruna Yasak !

 

SVT’nin bu sene için getirdiği bir kural da konfetilere yönelik. Tek bir ülke haricinde bu sene hiç bir ülke şovunda konfeti kullanamayacak.

Tek bir ülke hariç demiştik, o ülke ise bu yılın kazananı olacak ülke.  Her sene olduğu gibi geleneksel olarak kazanan açıklandıktan sonra konfeti yağmurunu izleyeceğiz. Bu yasağın altında yatan gerçeği bilmiyoruz. Ancak sahneden sorumlu isim  Ola Mezig’in bu yasağı SVT’nin Eurovision programında açıklarken 2012 yılında Loreen’in yaşadığı kötü bir anıyı hatırlattı.

 

 

Hatırlayacağınız üzere Loreen jüri finalinde şarkısını dillendirirken bir bölümünde kar parçacıkları yapmaya başlıyordu. Ne yazık ki bir tanecik Loreen’in boğazına kaçmış ve performansı sırasında öksürmesine neden olmuştu. ama buna rağmen jüri finalinde de birinciliği kazanmıştı.

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir