Letonya: Supernova Kazananı Bu Gece Belli Oluyor

 

Temsilcisini Supernova adlı geleneksellemiş ulusal finalle belirleyecek olan Letonya’da bu gece final heyecanı yaşanacak. Üç ayrı haftada üç ayrı yarı finallerden finale yükselmeyi başarmış 8 isim bu gece son kez sahne alacak ve gece sonunda birinciliğe ulaşan sanatçı ülkesini 63. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek.

Dagmāra Legante ve Justs Sirmais sunumuyla gerçekleştirilecek gecede geçen yılların aksine birinci yalnızca jüri ve halk oylaması ile belirlenecek ve sayıca daha çok sanatçı yarışacak. Hatırlanacağı üzere Letonya daha önceki senelerde yarışma finalini yalnızca 4 isimle gerçekleştiriyor ve Spotify dinlenme sayılarını da birinciyi belirlerken dikkate alıyordu.

Bu sene finali yedi kişiyle gerçekleştirmek isteyen yetkililer ikinci hafta yaşanan teknik sorunlar nedeniyle büyük finalde yarışacak sanatçı sayısını sekize çıkarmak zorunda kaldı. İkinci hafta oyların yanlış sayılması üzerine ilk olarak elenen isimler arasında gösterilen popüler isim Markus Rivas daha sonra kanalın televote sayımlarını güncellemesinin ardından finale yükseldiğini açıklamıştı. Böylece finale ekstra bir isim daha katılmış oldu. Gecede Sahne alacak tüm isimler ve şarkıları şu şekilde:

  1. Sudden Lights – Just Fine
  2. Ritvars – Who’s Counting
  3. MADARA – Esamība
  4. Liene Greifane – Walk the Talk
  5. Lauris Valters – Lovers Bliss
  6. Edgars Kreilis – Younger Days
  7. Laura Rizzotto – Funny Girl
  8. Markus Riva – This Time

Yarışmayı Türkiye Saati ile 22.25’ten itibaren buradan izleyebilirsiniz. Letonya 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda 2. yarı finalin 2. yarısında yarışacak.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir