Geçtiğimiz hafta içi Festivali Kenges’i kazanarak Arnavutluk’u Kiev’de temsil etmeye hak kazanan isim Lindita Halimi olmuştu. Kurallar gereği festivalde Arnavutça yarışan başarılı sanatçı Kiev’de şarkının orjinali yani İngilizce versiyonu ile sahnede olacak. 

Ancak günler geçtikçe geçmişte yaşananlar bir bir gün yüzüne çıkıyor. Geçen sene festivali kazanarak ülkesini temsil etmeye hak kazanan Eneda Tarifa, yarışmada zafere ulaştıktan sonra Lindita tarafından eleştirilere maruz kalmıştı. Genç sanatçı Lindita, Eneda’nın şarkısı Përrallë için şunları söylemişti: ” İnsanlar dramatik şarkılarla sıkılmaktan bıktılar. Sorunları unutmak için ritim, gevşeme ve mutluluk istediğimiz bir zamanda yaşıyoruz. Depresif şarkılara yeter! Onlar artık eski moda. Görünüşe göre her zaman yeniden çalma düğmesine basıyoruz!”

https://www.youtube.com/watch?v=bnBXUIqZjXQ

Bu yorumlardan sonra Përrallë şarkısının bestecisi Olsa Toqi cevap olarak şunları söylemişti: ” Afedersin, Përrallë üzücü bir şarkı mıydı? Umut ediyorum ki Lindita Amerika’ya gittikten sonra Arnavutça’yı unutmadı çünkü şarkının içeriği umut ve aşk.”

Geçtiğimiz Cuma akşamı Festivali Kenges finalinde şarkısı Botë ile yarışarak finalde zafere ulaşan Lindita Halimi, Mayıs ayında ülkesini temsil emeye hak kazandı. Ancak ona geçmişi hatırlatacak bir isim vardı: Eneda Tarifa. Festival sonucunun ardından geçmişte Lindita’nın eleştirilerinin konu olduğu haberi sosyal medya hesabında paylaşan Eneda, yorum olarak şunları yazdı: “Geçen yılki durumu hatırlatmanın vakti değil mi Sevgili Lindita?”

Lindita’nın bu gönderiye cevap verip vermeyeceği merak konusu.

https://www.youtube.com/watch?v=9e3usZ779pw