Lisa Ajax Jüri Koltuğunda

 

2014 yılında İsveç’te düzenlenen “Idol” yarışmasındaki başarısının ardından Melodifestivalen 2016’da “My Heart Wants Me Dead” şarkısıyla yarışarak finalde 7. sırada tamamlayan 18 yaşındaki genç şarkıcı bu kez jüri koltuğunda idi…

Bu kez Lisa Ajax Gävle International Vocal Competition (Gävle Uluslararası Vokal Yarışması) koltuğunda jüri üyesi ve konuk sanatçı olarak yer aldı. Şu sıralarda yarışmaya katılan kendisi gibi genç yeteneklerle birlikte çalışan genç sanatçı Gävle’deki Helge Vocal Studio’da çalışmalara devam ediyor.

Böyle bir yarışmanın çok eğlenceli olabileceğini düşünerek içinde yer almak istedim. Bu tarz yarışmaların İsveç için gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Jüriler olarak bizler şarkı, hissiyat, şarkı seçimi ve sahne performansına göre değerlendireceğiz. Bence en önemli şey ise ilgi çekebilmeleri.

Melodifestivalen 2016’ya yarışarak finalde 7. olan Lisa Ajax’ın iki albümü var. Genç şarkıcı yakın gelecekte İsveç müzik piyasasında büyük işler yapmak istiyor.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir