Makedonya Temsilcisi Eye Cue’dan ‘Lost and Found’ için İlk Canlı Performans

 

Makedonya Televizyonu MRT bu sene  Makedonya’yı 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil etmesi için  Eye Cue adlı müzik grubunu iç seçim yoluyla belirlemişti. Grup ise Mart ayında şarkıları “Lost and Found“ı Eurovision severlerle paylaştı.

Kanaldan yapılan açıklamaya göre Makedonya’yı bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda Eye Cue şarkıları “Lost and Found” ile temsil edecek. 2007 yılında kurulan Eye Cue’nun solistleri olan Bojan Trajkovski ve Marija Ivanovska‘ya Ivo Mitkovski baterist olarak eşlik ediyor.

Bu yıl Makedonya televizyonu MRT’ye toplam 382 şarkı gönderildi. Oylama sonucu 12’ye indirilen şarkılar arasından “Lost and Found”un ülkeyi temsil etmesine karar verildi.

Yakın zamana kadar hiç bir plartformda şarkılarını canlı söylemeyen grup üyeleri, sevenlerinin merakını bir “Story Award” adlı organizasyonda sundukları canlı performans ile gidermiş oldu. Biliyorsunuz ki canlı performans sanatçıların yarışma kaderini belirleyen önemli faktörlerden biri. Zorlu bir yarı finalde (1. yarı final) sahne alacak olan Makedonya senelerdir hasretini çektiği büyük finale yükselmeyi hedefliyor. Bakalım Eye Cue bu hasreti sonlandıracak mı?

Not: Organizasyonun ses sistemi ile yarışmada kullanılan ses sisteminin kalitesi oldukça farklı.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
62 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe