Makedonya’dan Beklenen Ses Geldi

 

Makedonya ulusal kanalı MRT, 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkeyi temsil edecek şarkıyı seçme adına başvuruları başlattı. Yapılan açıklamada yurtiçi ve yurtdışında bulunan besteci ve söz yazarlarını başvurularını göndermeye davet ediliyor.

Başvurular e-mail yoluyla yada posta yoluyla aşağıdaki adreslere gönderilebilir:

e-mail : eurosong.macedonia@gmail.com
adres: Macedonian Radio Television, bul. Goce Delchev no. 18, 1000 Skopje, Macedonia, (postaya FOR EUROSONG 2018 notu düşülmeli)

Başvurular sırasında başvuru sahipleri aşağıdaki bilgileri eksiksiz girmeli:

  1. Söz yazarlarının isimleri
  2. Söz yazarlarının kısa biyografisi
  3. Şarkının ismi
  4. Şarkı sözleri
  5. Ekip üyelerinin iletişim bilgileri
  6. Web sitesi veya sosyal medya hesapları için ilgili bağlantılar (Facebook, Twitter vb.).

Başvurulan şarkılarda aranan özellikler EBU’nun belirlediği kurallar çerçevesinde olacak. Başvurmayı düşünen adaylar en geç 8 Şubat tarihine kadar tüm prosedürü tamamlamış olması gerekecek. Nihai karar ise kanal içerisinde belirlenen jüriler tarafından verilecek.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir