Malta Ulusal Finalinin Toplu Sonucu Yayınlandı

 

Malta Ukrayna’nın bu yıl ev sahipliği yapacağı Eurovision 2017’de ülkeyi temsil edecek ismi geride bıraktığımız hafta sonunda düzenlediği ulusal final ile belirledi…

Geçtiğimiz yılların aksine Malta Televizyonu bu yıl seçim formatı tek final etabıyla tamamlandı. 16 şarkının yarıştığı gecenin sunuculuğunu  Daniel Azzopardi ve Charlene Mercieca yaptı. Kazanan isim ise tamamen teleoylar ile belirlendi. Yarışmanın sonunda teleoyların sonucuna göre Malta’yı Kiev’de temsil edecek olan isim “Breathlessly” şarkısıyla halk oyundan 4999 oy alan Claudia Faniello oldu. Gecenin ikincisi 4544 oyla Janice Mangion olurken, Kevin Borg 2502 oyla yarışmayı üçüncü tamamladı. Ancak gece sonunda diğer katılımcıların hangi sonuçla bitirdiği ilan edilmemişti, bu nedenle bazı fanlar favorilerinin hangi sonucu elde ettiğini görememişti.

Bugün ise gecede yarışan tüm şarkıların kaçar sms oyu aldığı duyuruldu. Sizlerde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir