#Melfest2018: 2. Yarı Final Toplu Sonuçları

 

İsveç’in dillere destan Eurovision temsilcisini belirlediği ulusal finali Melodifestivalen 2018 bu geceki 2. yarı finali İsveç’in Götebörg şehrinde devam ediyor…4 yarı final, İkinci Şans ve Büyük Final’den oluşan Melodifestivalen 2018’e 6 hafta boyunca İsveç’in farklı şehirleri ev sahipliği yapacak ve 10 Mart tarihinde final etabı ile başkent Stockholm‘de tamamlanacak. Bu yıl yarışmanın sunuculuğunu David Lindgren yapacak.

Bu gece yarışan yedi isim aşağıdaki gibiydi.

Samir & Viktor – “Shuffla”
Ida Redig – “Allting som vi sa”
Jonas Gardell – “Det finns en väg”
Margaret – “In My Cabana”
Stiko Per Larsson – “Titta vi flyger”
Mimi Werner – “Songburning”
LIAMOO – “Last Breath”

Bu isimlerden direkt olarak finale gidenler Samir & Viktor ve Liamoo olurken ikinci şansa kalan isimler ise Mimi Werner ve Margaret oldu.

Elenen isimler ise Jonas Gardell (7.) ve Stiko Per Larsson (6.).

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

1 Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • […] İsveç: Melodifestivalen’in ikinci yarı finali heyecanı yaşandı. Yedi sanatçının daha sahne aldığı gecede direkt olarak finale gidenler Samir & Viktor ve Liamoo olurken ikinci şansa kalan isimler ise Mimi Werner ve Margaret oldu. Detaylar için tıklayınız. […]