Sosyal medyada  #metoo hashtagi ile yazan bir kadın bu yıl Melodifestivalen 2017’de yarışan isimlerden biri ile ilgili çok ciddi bir iddia ortaya attı…

#metoo hashtagi ile yazan kadın iddiasına göre 14 yaşında iken yarışmada yarışan isimlerden biri tarafından tecavüze uğramış. Nöjesbladet’in haberine göre olay şu şekilde gerçekleşmiş:

14 yaşında iken sanatçının evinde düzenlenen bir partiye bir şeyler içmek için ortak arkadaşları aracılığıyla çağırılır. Buraya kadar her şey güzeldir. Ancak ardından zorla vücuduna dokunmaya başlar.

Bana dokunmasını istemiyordum. Ancak alkolün etkisiyle dağılmıştım. Kendimi gerçekten berbat hissediyordum. Beni yatırdı. Ardından sırtımda ellerini hissettim. Sonrasında bana masaj yapmaya başladı. Hareket edemiyordum. Konuşamıyordum ve olanları anlamıyordum. Ardından sütyenimi yırttı. Sonrasında zorla beni soymaya devam etti. Ben hareket edemiyor ve konuşamıyordum. Gerçekten korku içindeydim. Gözlerim yerinden fırlayacak gibiydi. Ağlıyordum. Ancak arkamda olduğu için gözyaşlarımı görmüyordu. Sonra uykuya bayılıp uykuya dağıldığımı hatırlıyorum.

Olay sonrası yaşananlar ise şu şekilde:

Olaydan sonra bir kez görüştük. Bana bağırdı ve her şeyin benim suçum olduğunu söyledi. Yaşananları aileme anlatmakla tehdit etti. Olaydan 3 ay sonra ise o geceyi polise anlattım. Ancak olayı bir türlü kanıtlayamadım. Birilerine anlatmaktan korkmuştum. Olaydan 1 ay sonra ancak benim hatam olduğunu kabullenebildim. Soruşturma başlatıldığı gün hayatımın en berbat günü idi. Onu Melodifestivalen sahnesinde gördükten sonra tüm yaşananlar yeniden gözümde canlandı. O geceden sonra kapalı alan fobisi başladı. Toplu taşıma bile kullanamıyorum.

Olay kanıtlanamadığı için kadın sanatçının ismini veremiyor. Yalnızca yaşananları #metoo etiketi ile sosyal medyada paylaşmakla yetinebiliyor.

Peki sizce Melodifestivalen 2017 sahnesinde yarışan ve kadının iddia ettiği isim kim?