MFÖ: “Avrupalı sırtımızı sıvazladı Sertab 1. oldu”

 

Ülkemizi 1985 yılında “Diday Diday Day” ve 1988 yılında “Sufi” ile 2 defa temsil eden Mazhar, Fuat ve Özkan (MFÖ)’den Sertab Erener’in Eurovision zaferi ile ilgili yorum geldi…

PAL Radyo’ya konuk olan MFÖ’ye öncelikle Eurovision Şarkı Yarışması‘na dönsek tekrar katılıp katılmayacakları soruldu. Grup bu soruya “Hayır” yanıtını verdi. Ardından Mazhar Alanson şunları söyledi:

Diday Diday Day“, 15’inci olacak şarkı değildi. Avrupa ülkeleri politiktir, birbirlerini tutarlar. Diyeceksiniz ki, ‘Ama Sertab birinci oldu. Evet Sertab çok güzel bir şov sundu. Fakat o sene biz Amerika’nın Irak’a girmesine müsaade etmedik. Avrupalı sırtımızı sıvazladı, aferin dediği bir seneye rast geldi Sertab’ın birinciliği.

2003 yılında Sertab Erener’in Eurovision Şarkı Yarışması için hazırladığı şarkılardan biri olan “The One” MFÖ tarafından hazırlanmıştı.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir