#MGP2018: Norveç Temsilcisini Bu Gece Seçecek!

 

Uzun yıllardır ulusal final ile Eurovision temsilcisini belirleyen Norveç, bu yıl da Melodi Grand Prix yarışması ile temsilcisini ve şarkısını belirleyecek. Bu yıl başvuru rekoru kırılan Melodi Grand Prix yarışması için 1200’den fazla başvurunun yapıldığı yılda final gecesi başvurular arasından seçilen 10 isim ile gerçeklşetirilecek.

Norveç kanalı NRK’nın basın toplantısıyla açıkladığı 10 katılımcı aday arasından aşina olduğumuz birçok isim yer alıyordu. Bunlardan en popüler olanı tartışmasız eski rekortmen Alexander Rybak. Onun yarı sıra ülkesini 2011 yılında temsil etmiş Stella ve geçtiğimiz sene Eurovision sahnesinde yer alan Alexander da diğer aşina olduğumuz isimler.

İşte yarışmacılar ve şarkıları;

1. Charla K – Stop The Music
2. Alejandro Fuentes – “Tengo otra”
3. Alexander Walmann – “Talk To The Hand”
4. Stella & Sandra – “You Got Me”
5. Vidar Villa – “Moren din”
6. Tom Hugo – “I Like I Like I Like”
7. Ida Maria – “Scandilove”
8. Rebecca Thorsen – “Who We Are”
9. Nicoline – “Light Me Up”
10. Alexander Rybak – “That’s How You Write A Song”

Norveç Ulusal Finali MGP 2018 bu sene de tek aşamalı olarak düzenlenecek. Yarışma Silya ve Kare Magnus’un sunumuyla bu gece Oslo Spektrum Arena’da yapılacak. Kazanan isim halk ve jüri oylaması ile belirlenecek. Yarışmayı TSİ 21.55’ten itibaren buradan izleyebilirsiniz.

Şarkıları dinlemek için burayı tıklayınız.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir