#MGP2019: Danimarka’da Tek Gecelik Büyük Final!

 

Danimarka sessizliğini bugün gerçekleştirecekleri ulusal finali ile bozacak. Geçmiş yıllarda olduğu gibi tek geceden oluşan seçim aşamasında- daha önceki kurul içi eleme turunu geçmiş 10 sanatçı sahne alacak.

Danimarka ulusal finali Dansk Melodi Grand Prix 2019 bu sene 49. bölümü Johannes Nymark and Kristian Gintberg sunumuyla ekranlarda olacak.

Oylama iki turda gerçekleştirilecek. Birinci turdaki sonuçlar, 50/50 genel oy ve jüri oylarının birleşimiyle belirlenecek. İlk üçe girmeyi başarmış isimler şarkılarını süper finalde bir kez daha seslendirecekler. Kazanan isim tekrardan hem jüri hem de genel halk oyları ile belirlenecek.

Büyük finali TSİ 22:00’de buradan izleyebilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir