“Miracle”ın Bestecisi Amir Aly Konuştu

Eurovision 2016 Azerbaijan
Eurovision 2016 Azerbaijan
 

Malmö doğumlu Amir Aly sekiz kez Eurovision Şarkı Yarışmasına şarkı gönderdi ve en sonunda bu yıl Azerbaycan’ın şarkısını “Miracle” ile bu hayali gerçek oldu…Kendisi sekiz kez söz yazarı ve iki kez Eurovision için girişimde bulundu ve ilk başarısını Semra ile elde etti. Sanna Nielsen, Danny Saucedo, Helena Paparizou gibi ismlerin albüm yapımcılığını üstlenen Amir bu yüzden şimdilerde çok mutlu.

Amir Aly şu sıralar Semra’nın şarkısı “Miracle” üzerine stüdyosunda çalışmaya devam ediyor. Şarkının tanıtılmasından sonra konuşan Amir Aly şunları söyledi:

Eurovision şarkımın tanıtılmasından sonra çok farklı yorumlar kulağıma geldi. Ben gerçekten Azerbaycan tarafından seçilmeyi beklemiyordum. Çünkü gerçekten çok ama çok iyi bestecilerimizin Semra için şarkı yolladığını duydum. Ancak elbette beni seçmeleri fazlasıyla mutlu etti. Hazırladığım şarkı onların istediği gibi mesaj içermesinin yanında güçlü bir sounda sahip. Benim işim sanatçının karakterine uygun şarkıyı hazırlamak ve bulmak.

Amir Aly’nin Melodifestivalen için hazırladığı şarkılar:

  • 2003 – Crazy In Love – Jill Johnson (Yapımcı)
  • 2008 – Just a Minute – Rongedal (Söz-Müzik: Amir Aly, Henrik Wikström, Magnus Rongedal & Henrik Rongedal)
  • 2008 – Visst finns mirakel – Suzzie Tapper (Söz-Müzik: Amir Aly, Bobby Ljunggren, Suzzie Tapper, Robin Abrahamsson & Maciel Numhauser)
  • 2009 – What If – Cookies ‘N’ Beans (Söz-Müzik: Amir Aly, Robin Abrahamsson & Maciel Numhauser)
  • 2009 – Killing Me Tenderly – Maria Haukaas Storeng & Anna Sahlene (Söz-Müzik: Amir Aly, Henrik Wikström, & Tobbe Petterson)
  • 2011 – Social Butterfly – Rasmus Viberg (Söz-Müzik: Amir Aly & Henrik Wikström)
  • 2013 – Make Me No 1 – Felicia Olsson (Söz-Müzik: Amir Aly, Henrik Wikström, Maria Haukaas Storeng & Ingela Pling Forsman)
  • 2014 – En himmelsk sång – Ellinore Holmer (Söz-Müzik: Amir Aly, Henrik Wikström, Vanna Rosenberg, Åsa Schmalenbach, Josefina Sanner & Ellinore Holmer)
  • 2014 – Casanova – Elisa Lindström (Yapımcı)
  • 2015 – Ett andetag – Annika Herlitz (Söz-Müzik: Amir Aly, Robin Abrahamsson, Maciel Numhauser, Sharon Vaughn & Sharon Dyall)

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
57 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe