Moldova Ulusal Finalinin Ön Eleme Sonuçları Belli Oldu

 

Son yılların en başarılı ülkelerinden olan Moldova aynı ivmesini devam ettirmek için yine aynı ulusal final formatından devam etmeye karar verdi. Bu sene de aday şarkıları bir ön panel ile değerlendiren jüriler, O Melodie Pentru Europa adlı ulusal finalde sahne alacak isimleri belirledi.

Geçtiğimiz günlerde Moldova Devlet Televizyonu TRM Moldova, katılım için sadece 28 şarkının başvurduğunu açıklamıştı. Bugün ise jüriler bu 28 şarkıyı sahiplerinden canlı olarak dinledi. Bu performanslar kanal üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Her bir şarkıyı titizlikle değerlendiren jüriler, ulusal finalde yoluna devam edecek 10 farklı şarkıyı belirledi. Buna göre aşağıdaki isimler hazırlıklarına devam edecekler.

Anna Odobescu – Stay 
Aurel Chirtoacă – La cinema 
Tinna Gi – Virus 
Diana Brescan – Lies 
Siaj – Olimp 
Lemonique – GravitTy 
Maxim Zavidia – I will not surrender 
Marcela Scripcaru – Meteor 
Che MD ft. Elizaveta Ivasiuk – Sub Pămînt 
Vera Ţurcanu – Cold

Büyük final ise 3 Mart Cumartesi akşamı TRM Moldova’dan canlı olarak yayınlanacak. Yarışmayı kazanan şarkı ise halk oylaması ve ulusal jürinin kombinasyonu sonucu belli olacak.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe