#Montenegro : Highway’s #Eurovision Adventure Starts

Highway Montenegro Eurovision
 

The first music video of “Highway” who will represent Montenegro at Stokholm this year, “Sam (Alone)is promoted tonight at the Hard Rock Cafe in Podgorica. The band consists of lead singer Petar Tošić and guitarists and back-up singers Marko Pešić and Luka Vojvodić…

The video was filmed in Lipska cave and it has tooken nearly 16 hours. The song was written by Luka Vojvodić and arrangement by Srdjan Sekulović who is from Zagreb.

The band will record their Eurovision song in Zagreb and language of the song still not certain. They will choose the best for Montenegro.

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir