Muhalefet İngilizce Şarkı İstemiyor!

 

Portekiz’in İngilizce olmayan bir şarkı ile kazanması Slovenya’dan sonra diğer ülkeleri de mi etkiledi tartışılır ancak Macaristan ve Slovenya’nın ardından bir ülkenin daha kendi dillerine dönme kararını tartışması bile İngilizce’ye olan güvenin sarsıldığını kanıtlar nitelikte.

İspanya’nın en büyük ikinci partisi olan İspanyol Sosyalist İşçi Partisi(PSOE) mecliste İspanya’yı Eurovision’da temsil edecek olan ülkenin dili hakkında bir yasa teklifi sundu.

İspanya’nın bu sonunculuğu görmezden gelinemez. Siyasi partilerin öncesinde yaptıkları çeşitli talepler üzerine, bunlar hakkında açıklama talep ettikten sonra yeni bir tane eklendi. Sosyalist Parti, İspanya’nın Eurovision’a gitmesi gereken dil ile ilgili yasa değil de bir öneri sundu. Yarışmaya İspanya’nın dilleri olan İspanyolca, Galiçyaca, Katalanca ve Baskça katılalım.

İspanya geçen yıl yarışmaya Manel Navarro’nun İngilizce ve İspanyolca şarkısı Do It for Your Lover ile katılmış ancak sonuncu olmuştu.

Kaynak: FormulaTv

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir