4.ABU TV Şarkı Festivali dün gece İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

12 ülkenin katıldığı festivalde CNBLUE ve SCANDAL gibi dünyaca ünlü gruplar sahne aldı.

En çok alkışı isi Türkiye temsilcisi Murat Dalkılıç ve Kore temsilcisi CNBLUE aldı.

‘Katilimiz Olursun’ adlı şarkısını seslendiren Murat Dalkılıç kuşkusuz gecenin en hareketli şarkısına sahipti.Ev sahibi olduğu için son sırada sahneye çıkan Murat Dalkılıç’a 6 dansçı da eşlik etti.

CNBLUE ise özellikle kız fanlarının katılımyla oldukça mutluydu.Yabancı bir ülkede sizi seven binlerin olması kime mutluluk vermezki.

CNBLUE sahnede şarkıları Cindrella’yı seslendirdi büyük alkış ve çığlıklar alan grup halinden memnun ve İstanbul’da olmaktan mutluydu.

Türkiye’de böyle büyük bir fan kitlesine sahip olan bir grubun neden Türkiye’de henüz konser vermemiş olması ise oldukça şaşırtıcı umarız Turkish Boicelar’ın da katılımıyla büyük bir organizasyon gerçekleştirilir.

Birçok haber sitesine de konu olan CNBLUE havaalanında büyük bir coşkuyla karşılanmış adeta izdihama neden olmuştu.

2016 yılında ABU Şarkı Festivali, Endonezya’nın başkenti Jakarta’da gerçekleştirilecek.Türkiye’nin katılmasına kesin gözüyle bakılan yarışma 5.Festival ve belki de son festival olabilir zira ABU 2017 yılından itibaren ‘Eurovision’ formatında daha geniş kapsamlı bir şarkı yarışması yaratma düşüncesinde. Bakalım gelecek neler getirecek.

Kore temsilcisi CNBLUE’nun performansını buradan izleyebilirsiniz:

CNBLUE – Cindrella – Kore (ABU Şarkı Festivali 2015 İstanbul)

Türkiye temsilcisi Murat Dalkılıç’ın dün geceki perdormansını buradan izleyebilirsiniz
Murat Dalkılıç – Katilimiz Olursun (ABU TV Şarkı Festivali 2015 İstanbul)