Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılacak olan yarışma için temsilcisini açıklayan ilk ülke Kıbrıs aylar sonra bugün şarkısını açıkladı. Gravity ile sahnede olacak olan Hovig, Thomas G:son imzalı bir eser ile Kiev’e geliyor.

Thomas G:son imzasının yanında şarkı için istediği fiyat geçtiğimiz haftalarda epey konuşulmuştu (Buradan ulaşabilirsiniz). Kıbrıs’ın Eurovision Şarkı Yarışması takvimi ve ekibi yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Gelen haberlere göre şarkının yönetmenliğini ise geçtiğimiz yıl Kıbrıs’ı temsil eden Minus One’ın klibini hazırlayan Emilios Avraham yaptı.

Son yıllarda yarışmaya gösterdiği ilgi ve özenle fanların ilgisini üzerine çeken Kıbrıs’a genel olarak yorumlar olumlu yönde. Ancak dikkatli fanların dikkatlarinden kaçmayacak bir olay var;  Thomas G:son imzalı iki şarkının birbirine çok benzemesi. İlk şarkı bu sene söyleyeceği Hovig’in Gravity adlı şarkısı diğeri ise 2014 yılında Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması İsveç temsilcisi Julia’ya ait olan Du Är Inte Ensam adlı parça… Bu parça aynı zamanda İsveç’in JESC tarihindeki son şarkısı olarak biliniyor.

Her iki şarkının da bestecisi olan Thomas G:son, zamanında kullandığı melodiyi çok beğenmiş olacak ki onun ağırlaştırılmış halini Hovig için tekrardan düzenlemiş. Bazı fanlar bu duruma ise esprili bir şekilde yaklaşıyor: “Nasıl ya, kendi şarkısını mı çalmış?”

Thomas G:son’un Eurovision ve ulusal finaller için hazırlamış olduğu şarkıların listesine ulaşmak için tıklayınız.