Sanremo’da yarıştığı “Per Sempre”nin ardından Azerbaycan’da yapılan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda İtalya’yı “L’amore è femmina” ile temsil eden Nina Zilli konser için Türkiye’ye geliyor…

Nina Zilli 2017’de son albümü “Modern Art”ın dünya turnesi kapsamında 10 Mayıs’ta Türkiye’de ilk defa İş Sanat’ta hayranlarıyla buluşacak.

İş Sanat, İtalya pop müzik sahnesinin süperstarı Nina Zilli’nin Türkiye’deki ilk konserine ev sahipliği yapıyor. Son albümü “Modern Art”ın dünya turnesi kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşacak olan Nina Zilli, ilk çıkışını 2009’da piyasaya sürdüğü 45’liği “50mila” ile gerçekleştirdi. Nina Zilli‘nin solo versiyonu ile ünlü yönetmen Ferzan Özpetek‘in “Serseri Mayınlar” filminin soundtrack’inde kullanılan “50mila” şarkısı böylece Türk sinemaseverlerin hafızalarında da yer etti. 2010 tarihli albümü “Sempre Lontano” ile büyük bir başarı yakalayan Nina Zilli, 2012 Sanremo Müzik Festivali’nde, Azerbaycan’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda İtalya’yı temsil etmek üzere seçildi. İkinci albümü “L’amore è femmina”yı 2012’de yayınlayan sanatçı, 2015 Sanremo Müzik Festivali’nde üçüncü albümü “Frasi & Fumo”da yer alan “Sola” şarkısı ile yarıştı ve son olarak Şubat 2018’de düzenlenen Sanremo Müzik Festivali’nde “Senza appartenere” şarkısını seslendirdi. Güçlü sesi ve etkileyici yorumuyla dikkat çeken Nina Zilli, ayrıca İtalya’nın ünlü müzik yarışması Italia Got Talent’ın altıncı sezonunda jüri üyesi olarak yer aldı.

Biletlere ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.