Nişuk: Eurovision 2017 Kiev Olimpiyat Stadyumu’nda Yapılacak

 

12 yıl aradan sonra Eurovision Şarkı Yarışması zaferine Jamala ile ulaşan Ukrayna Eurovision Şarkı Yarışması için hazırlıklara başladı…2005 yılında Kiev’deki 10000 kişilik Kiev Spor Sarayı’nın ev sahipliği yaptığı Eurovision Şarkı Yarışması’nın bu yıl nerede yapılacağından çok hangi şehirde yapılacağı en başından bu yana merak konusuydu. Bununla ilgili Jon Ola Sand’ın zaferin ardından çalışmalara bir an önce başlanması gerektiği Ukrayna Delegasyonu’na basın toplantısında söylenmişti.

Yarışmanın 2017 yılında nerede yapılacağına dair ilk açıklama bugün Kültür Bakanı Yevgeni Nişuk’tan geldi. Yevgeni Nişuk Eurovision 2017’nin Kiev Olimpiyat Stadyumu’nda yapılacağını açıkladı. Ayrıca Nişuk yarışmanın oldukça maliyetli olduğundan ve bunun için Avrupa’daki uzmanlardan yardım istenmesi gerektiğini belirtti.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir