NTV Eurovision Özel Yayınından Başlıklar

 

Türkiye Eurovision’a döndü mü dönmedi mi? Sosyal medyada Sertab’ın açıklamasının ardından iddialar almış başını yürümüşken iç basında bu konu gündeme gelmeye başladı…

Haber sayfaları, gazeteler, ana haber bültenleri derken geçtiğimiz gün Bülend Özveren’in CNN Türk yayınına katılmasının ardından NTV’deki NHayat programına Fatma Turgut konuk oldu. Yayında öne çıkan başlıklar ise şu şekilde:

-Fatma Turgut “Eurovision’da Türkiye’yi kim temsil etsin anketlerinde birinci olan Fatma Turgut” anons edildi.

-maNga’nın “Eurovision yine yeniden” tweeti ile son günlerde müzik dünyasında konuşulan şey oldu. TRT’nin bazı sanatçılarla görüşmeye başladığı konuşulmaya başlandı. Milletçe biz Eurovision’u gerçekten çok ama çok sevdik. Ancak TRT’den an itibariyle resmi bir açıklama gelmedi.

(Ardından ise temsilcilerimizin -Ajda Pekkan, Şebnem Paker, Kayahan, Sertab, Athena-Eurovision hakkındaki görüşleri verildi.)

-ntv.com.tr’nin  “Kim temsil etsin?” anketi %30 Aleyna Tilki, %29 maNga ve %13 ile Fatma Turgut çıktı.

Anket sonuçlarının ardından Fatma Turgut canlı “İlkbaharda Kıyamet” şarkısını seslendirdi. Fatma Turgut ise şunları söyledi:

Eurovision ile anılmak çok hoş. Katılabilme ihtimali bizi heyecanlandırıyor. Bana bu konu ile ilgili bir teklif gelmedi. Ufak ufak görüşmeler başladı. Ancak resmi bir şey yok. Konuşuluyor. Eurovision dönemini hep takip ettim. Öncesinde ve sonrasında hep takip ettim. Daha slow parçalar öne çıkmaya başladı. 2003’ten beri sıkı takipteyim. Çok hoş 1. şarkılar var. Eylül ortası gibi single ve 2017 bitmeden albüm çıkarmak istiyorum. Önceliğim single. Fatma Turgut olarak solo kariyerimin en başındayım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir